Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Edit this entry  
05
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The IT Crowd: The Internet is Coming

The IT Crowd: The Internet is Coming

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★
Edit this entry