Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ó Paí, Ó 2

Ó Paí, Ó 2

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Upcoming Summer

Upcoming Summer

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ballerina

Ballerina

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
08
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
Edit this entry  
27
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Abe

Abe

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
10
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Monster Hunter: Legends of the Guild

Monster Hunter: Legends of the Guild

2021
×
★★★
Edit this entry