• La contemplation du mystère

    ★★★

  • North Shinjuku 2055

    ★★★½

  • Asmodeus

  • A Bite of Bone

  • Editing

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Centre-Sud Chronicles

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★

  • Annette

  • The Shaman's Apprentice

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Disintegration Loops

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★

  • Dreams on Fire

    ★★★½

  • Boogie

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Social Hygiene

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Archipelago

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • Try Harder!

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Anxious Body

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Hold Me Back

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Peugeot pulmonaire

  • In Silico

    ★★★

  • Ora, Ora Be Goin' Alone

    ★★★½

  • Step Into the River

    ★★★½

  • Keep Rolling

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★

  • There Are No False Undertakings

    ★★★★

  • Opera

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Atomic Cafe: The Noisiest Corner in J-Town

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • Sing Me a Lullaby

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • David

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Beans

    ★★★½