Sort by

David has logged 24 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Awake

Awake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Funhouse Massacre

The Funhouse Massacre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry