Sort by

David has logged 127 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angel Falls Christmas

Angel Falls Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alone

Alone

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craigslist Killer

The Craigslist Killer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Me Time

Me Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry