David has logged 300 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thunderstruck

Thunderstruck

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
UHF

UHF

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenacious D: Time Fixers

Tenacious D: Time Fixers

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Googas

Googas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
Edit this entry  
16
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
½
Edit this entry  
16
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
Edit this entry  
16
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Lou

Lou

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Piper

Piper

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Presto

Presto

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Lifted

Lifted

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
Boundin'

Boundin'

2003
×
Edit this entry  
14
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★
Edit this entry  
14
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
La luna

La luna

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Edit this entry  
12
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jazz on a Summer's Day

Jazz on a Summer's Day

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gordon Sisters Boxing

The Gordon Sisters Boxing

1901
×
★★★
Edit this entry  
06
30 for 30: The Bunny & the GOAT

30 for 30: The Bunny & the GOAT

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Natalie Wood: What Remains Behind

Natalie Wood: What Remains Behind

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry