David has logged 38 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Song

Blue Song

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★½
Edit this entry  
24
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Real Life

Real Life

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clown Service

Clown Service

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Brazzaville Teen-Ager

Brazzaville Teen-Ager

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Day in September

One Day in September

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lez Chat

Lez Chat

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Rifleman

The Rifleman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Boy from Medellín

The Boy from Medellín

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lucy the Human Chimp

Lucy the Human Chimp

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Story of the Faithful Wookiee

The Story of the Faithful Wookiee

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry