David has logged 38 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Slut in a Good Way

Slut in a Good Way

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
What Men Want

What Men Want

2019
×
Edit this entry  
06
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Proof of Life

Proof of Life

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Edit this entry