Sort by

David has logged 42 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★½
Edit this entry  
20
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★½
Edit this entry  
14
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Edit this entry  
13
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Edit this entry  
09
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★
Edit this entry  
07
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Edit this entry