David has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cowards Bend the Knee

Cowards Bend the Knee

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hurricane

The Hurricane

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry