Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
19
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Two

Two

2021
×
Edit this entry  
09
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry