els has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cadaver

Cadaver

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wes Anderson: From Above

Wes Anderson: From Above

2012
×
Edit this entry  
26
Wes Anderson: Centered

Wes Anderson: Centered

2014
×
Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
#Like

#Like

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superhost

Superhost

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
If I Can’t Have Love, I Want Power

If I Can’t Have Love, I Want Power

2021
×
Edit this entry  
21
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Girls with Balls

Girls with Balls

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
False Positive

False Positive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep

Deep

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peelers

Peelers

2016
×
★½
Edit this entry  
27
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry