Sort by

DC has logged 16 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Fists in the Pocket

Fists in the Pocket

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Force 10 From Navarone

Force 10 From Navarone

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Scapegoat

The Scapegoat

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Forbidden Games

Forbidden Games

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blood Beast Terror

The Blood Beast Terror

1968
×
Read the review Edit this entry  
05
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

2012
×
★★
Edit this entry