Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
We

We

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Last Adventure

The Last Adventure

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
9 Songs

9 Songs

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Network

Network

1976
×
★★★
Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry