maddie has logged 95 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Margaret Cho: PsyCHO

Margaret Cho: PsyCHO

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

Jen Kirkman: I'm Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Tropico

Tropico

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Superstar

Superstar

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iliza Shlesinger: War Paint

Iliza Shlesinger: War Paint

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Honeymoon Stand-Up Special

The Honeymoon Stand-Up Special

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Edit this entry