David has logged 16 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry