• The Backrooms

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Te Deseo Lo Mejor

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • On Memory

    ★★★★½

  • Automaton

    ★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Canicas

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Nona

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • It Rains

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • It Was Raining

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★½