RSS feed for Nick

Nick has logged 25 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
Edit this entry  
23
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
Edit this entry  
21
A Separation

A Separation

2011
×
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
Edit this entry  
14
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Robowar

Robowar

1988
×
Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Legend of Dolemite! Bigger & Badder

The Legend of Dolemite! Bigger & Badder

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Sesame Street's 50th Anniversary Celebration

Sesame Street's 50th Anniversary Celebration

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Edit this entry