Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★½
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
Read the review Edit this entry  
25
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
Edit this entry  
24
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Attack on Titan II: End of the World

Attack on Titan II: End of the World

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Rom

Rom

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
Read the review Edit this entry  
12
Moffie

Moffie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Killer Whale

Killer Whale

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
War Of The Arrows

War Of The Arrows

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hua yang de nian hua

Hua yang de nian hua

2001
×
★★½
Edit this entry  
04
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Flight

Flight

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rurouni Kenshin: The Final

Rurouni Kenshin: The Final

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tig

Tig

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Samurai Marathon

Samurai Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Edit this entry  
09
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Girl Missing

A Girl Missing

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry