David has logged 22 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Poet and Singer

The Poet and Singer

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Quake

The Quake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Human

Human

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Edit this entry  
12
Journey to the Shore

Journey to the Shore

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★½
Edit this entry  
05
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Glass

Glass

2019
×
★½
Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Edit this entry