• In My Room

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I Am Greta

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • #Alive

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

  • 8:46

  • Dating Amber

    ★★½

  • The One-Minute Memoir

    ★½

  • Toto

    ★★

  • The Light Side

  • Egg

  • Out

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Sputnik

    ★½

  • Ainu Mosir

    ★★★

  • Soft

    ★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Red Moon Tide

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Welcome to Chechnya

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Cold Meridian

    ★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Loop

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Togo

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

    ★½

  • Wind

  • Lonely Encounter

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Kalel, 15

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

  • Frozen II

    ★★