• Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Signal 8

    ★★

  • Rom

    ★★★

  • Catherine the Great

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Saria

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Harriet

    ★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • This Is Not a Movie

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Rocks

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★½

  • Moffie

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • La Llorona

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Delphine

    ★★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Float

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Hair Love

    ★★½

  • Echo

    ★★★½

  • Nimic

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Girl Missing

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★

  • Daughter

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Straight Up

    ★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★½

  • Maestro

    ★★

  • Marooned

    ★★½

  • Memorable

    ★★★