Sort by

David has logged 624 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Donny's Bar Mitzvah

Donny's Bar Mitzvah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★½
Edit this entry  
31
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Norway

Norway

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Savage Harvest

Savage Harvest

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mummy's Revenge

The Mummy's Revenge

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
Knocking

Knocking

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Designated Victim

The Designated Victim

1971
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Darkness

Beyond Darkness

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creature

Creature

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
Big Bad Mama

Big Bad Mama

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
★★★★
Edit this entry  
14
CB4

CB4

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
The Frenchman's Garden

The Frenchman's Garden

1978
×
★★½
Edit this entry  
14
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Daimajin Strikes Again

Daimajin Strikes Again

1966
×
★★★
Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of Daimajin

Return of Daimajin

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Paradine Case

The Paradine Case

1947
×
★★★
Edit this entry  
10
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Daimajin

Daimajin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
10
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sorority Slaughter

Sorority Slaughter

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry