Sort by

David has logged 42 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★★
Edit this entry  
23
Spiritual Kung Fu

Spiritual Kung Fu

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★★★
Edit this entry  
16
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Scanner Cop II

Scanner Cop II

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★½
Edit this entry  
13
Trackdown

Trackdown

1976
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Has Blue Eyes

Death Has Blue Eyes

1976
×
Edit this entry  
10
The Hand

The Hand

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
The Attic Expeditions

The Attic Expeditions

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Surf II: The End of the Trilogy

Surf II: The End of the Trilogy

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★
Edit this entry  
04
Pootie Tang

Pootie Tang

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bloodeaters

Bloodeaters

1980
×
★★★
Edit this entry