Sort by

Daxson has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babe

Babe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stray

The Stray

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry