• Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Gully Boy

    ★★★★½

  • Troop Zero

    ★★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fyre

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Echo in the Canyon

    ★★★½

  • Green Book

  • The Favourite

  • First Man

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★½