D.A. has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry