Sort by

Dennis has logged 41 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Monster

The Monster

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Monster

The Monster

2016
×
Read other review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Arrival

The Arrival

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry