• Scream

    ★★★★

  • The 355

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Queen Bees

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Dutch

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★