• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Greed

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★½