Sort by
  • Amsterdam

  • The Menu

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Dog

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Mauritanian

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Ripper

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Black Is King

  • Host

    ★★

  • Crickets

  • #Alive

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Social Dilemma

  • Miss Americana

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Color Out of Space

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

  • The King

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Only the Animals

    ★★★★½

  • Hair Love

  • 7500

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • The Lion King

    ★★

  • Kidnapping Stella

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½