Sort by

Deckard🖖🏻 has logged 45 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
INXS : Never Tear Us Apart

INXS : Never Tear Us Apart

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
History of the Eagles

History of the Eagles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joe

Joe

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry