Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Me

American Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dogtown and Z-Boys

Dogtown and Z-Boys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
State of Play

State of Play

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry