Daniel has logged 17 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Were Warriors

Once Were Warriors

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
All Day and a Night

All Day and a Night

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry