• Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Behind Her Eyes

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Deep Blue Sea 3

  • Jazzberry

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Cats

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Werewolf

    ★★★

  • Jackie

    ★★★