Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Witch Hunt

Witch Hunt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Exists

Exists

2014
×
Edit this entry  
17
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Collection

The Collection

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Area 51

Area 51

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
I Am Alone

I Am Alone

2015
×
Edit this entry  
16
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry