It’s Devin... has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Area 51

Area 51

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
I Am Alone

I Am Alone

2015
×
Edit this entry  
16
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Treehouse

Treehouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Down

Down

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Body

The Body

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellions

Hellions

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry