Sort by

Dan has logged 419 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prizefighter: The Life of Jem Belcher

Prizefighter: The Life of Jem Belcher

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
About Fate

About Fate

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Takedown

The Takedown

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Athena

Athena

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Edit this entry  
20
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Loving Adults

Loving Adults

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Troll

Troll

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
12
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
D-Tox

D-Tox

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sr.

Sr.

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
Edit this entry  
19
Teacher's Pet

Teacher's Pet

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Stutz

Stutz

2022
×
Edit this entry  
14
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry