Sort by

Andy has logged 54 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Face

Face

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Consenting Adults

Consenting Adults

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Counting Crows: August & Everything after

Counting Crows: August & Everything after

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Squall

White Squall

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Equus

Equus

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alex Cross

Alex Cross

2012
×
Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memphis Belle

Memphis Belle

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21

21

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The International

The International

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dam Busters

The Dam Busters

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry