Sort by

Andy has logged 38 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jeff Garlin: Our Man in Chicago

Jeff Garlin: Our Man in Chicago

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Max Manus: Man of War

Max Manus: Man of War

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sophie Scholl: The Final Days

Sophie Scholl: The Final Days

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Talk Talk: Live at Montreux 1986

Talk Talk: Live at Montreux 1986

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The January Man

The January Man

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dominion: Prequel to The Exorcist

Dominion: Prequel to The Exorcist

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Child 44

Child 44

2015
×
★★
Read the review Edit this entry