Sort by

Andy has logged 71 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Stakeout

Another Stakeout

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Point Blank

Point Blank

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Battleship

Battleship

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dukes of Hazzard

The Dukes of Hazzard

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contraband

Contraband

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Rock Star

Rock Star

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry