• Death to 2020

  • Fort Apache

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Alamo

    ★★★★½

  • Custer of the West

    ★★★

  • Return of the Legend: The Making of 'The Alamo'

    ★★★★

  • Sarah Millican: Thoroughly Modern Millican

    ★★★½

  • Sarah Millican: Chatterbox Live

    ★★★½

  • Sarah Millican: Home Bird Live

    ★★★★

  • Wyatt Earp

    ★★★

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★★

  • Maverick

    ★★★

  • The Shootist

    ★★★½

  • The Searchers

    ★★★★½

  • The Big Chill

    ★★★★

  • Live Baby Live: Wembley Stadium 1991

    ★★★★½

  • The Lawman

    ★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★½