Sort by

DDaws has logged 37 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hostiles

Hostiles

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry