• The Last of the Mohicans

    ★★★½

  • The Quiet Man

    ★★★★

  • Unknown

    ★★★★

  • Clash by Night

    ★★★★

  • Crimes and Misdemeanors

    ★★★★

  • The 3 Penny Opera

    ★★★★

  • Hannah and Her Sisters

    ★★★★

  • Agnès Varda: From Here to There

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Christine

    ★★★★

  • The Color of Money

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★★★

  • The Age of Innocence

    ★★★★

  • The 50 Year Argument

    ★★★½

  • For Me and My Gal

    ★★★★