• Squid Game

    ★★★★

  • Shershaah

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★★

  • Ludo

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Undertaker: The Last Ride

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Test: A New Era For Australia's Team

    ★★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Bala

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Housefull 4

    ★★

  • Made In China

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • War

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dream Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Chhichhore

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • The Edge

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Super 30

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Kabir Singh

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Jersey

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Total Dhamaal

    ½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Zero

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 2.0

    ★½

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Badhaai Ho

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★½