Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Re/Member

Re/Member

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Battleship

Battleship

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spawn

Spawn

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
End of Days

End of Days

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
02
See You Soon

See You Soon

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Down

Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Core

The Core

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spiral

Spiral

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★½
Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry