• Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

  • Us Again

  • Moxie

    ½

  • Cherry

    ★★

  • Safer at Home

    ½

  • Willy's Wonderland

  • WandaVision

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Music

    ½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • OPAL

  • Come Play

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Class Action Park

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Hamilton

  • Adventure Time: Distant Lands

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Scoob!

  • Trolls World Tour

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

  • Emma.

  • 365 Days

    ½

  • Feels Good Man

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Black Bear

  • Spree

  • Coffee Shop Names

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Gorillaz: Reject False Icons

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing