Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monster High: Freaky Fusion

Monster High: Freaky Fusion

2014
×
Edit this entry  
09
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
Edit this entry  
09
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Edit this entry  
06
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
They Do Not Exist

They Do Not Exist

1974
×
Edit this entry  
31
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Blue

Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
25
Twilight: Alpha Males

Twilight: Alpha Males

×
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★
Edit this entry  
20
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rudy

Rudy

1993
×
★★
Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Manic

Manic

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Queercore: How to Punk a Revolution

Queercore: How to Punk a Revolution

2017
×
Edit this entry  
31
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
Edit this entry  
29
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry