Sort by

Gary has logged 108 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Read the review Edit this entry  
27
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Successive Slidings of Pleasure

Successive Slidings of Pleasure

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Look What's Happened to Rosemary's Baby

Look What's Happened to Rosemary's Baby

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Tempest

The Tempest

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
MANT!

MANT!

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry