Sort by

Gary has logged 427 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blackbird

Blackbird

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Torture Dungeon

Torture Dungeon

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
Read the review Edit this entry  
02
The Body Beneath

The Body Beneath

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Linnea Quigley's Horror Workout

Linnea Quigley's Horror Workout

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightbirds

Nightbirds

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ghastly Ones

The Ghastly Ones

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Once and Future Smash

The Once and Future Smash

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
New Religion

New Religion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Huesera

Huesera

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Follow Her

Follow Her

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Control

Control

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Mean Spirited

Mean Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mastemah

Mastemah

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bite

Bite

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
She Came From The Woods

She Came From The Woods

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Peepshow

Midnight Peepshow

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Eating Miss Campbell

Eating Miss Campbell

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Night Of The Bastard

Night Of The Bastard

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daughter

Daughter

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Next Exit

Next Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bitch Ass

Bitch Ass

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lair

The Lair

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Orchestrator of Storms: The Fantastique World Of Jean Rollin

Orchestrator of Storms: The Fantastique World Of Jean Rollin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
Read the review Edit this entry